AkromEx
Jätkusuutlikud ehituslahendused

Helista meile: +372 55 20 624

Suvilaomanikud

Kuidas töötab teie külmkapp, kui teid kohal ei ole?
Päikesepaneel pluss väike akupakk võimaldavad seda töös hoida ka siis kui teil elektrivõrku ei ole. Aastaringselt!

Päikesepaneelid

Väike päikesepaneelide tutvustus

Vaatamata üsna sombusele Eesti ilmale on eriti suvel valgust piisavalt, et kasutada fotoelektrilisi paneele valguse elektriks muundamisel. Senini on takistuseks olnud nende paneelide väike kasutegur ja ka hind. Kuid seoses tehnoloogia arenguga on siiski tehtud edusamme nii kasuteguri suurendamise osas kui ka hinna vähendamise suunas.


Paigaldus ja hooldus


• Elektriliste paneelide paigaldus ei ole keerukas ja kuna paneelide pinged pole kõrged , tavaliselt 20-30 V siis pole ka suurt ohtu inimesele. Siiski tuleb järgida elektriohutuse reegleid ja kasutada metalldetailide maandamist, et vältida staatilise elektri ja pikselöökide poolt tekkivat kahju. Samuti vajab paneelide pind tolmustes kohtades puhastamist, et paneelide elektritootlikus ei langeks.

Võrgutoega süsteemid

Elktrivõrgu toega paneelid on mõeldud kasutamiseks võrguinverteriga ühendatult. Sellisel inverteril võib ka olla nn. MPPT kontroller paneeli väljundpinge optimeerimiseks ja akude laadimiseks.* Lingid toodetega e-poodi.
* Lingid toodetega e-poodi.
* Lingid toodetega e-poodi.
* Lingid toodetega e-poodi.

Võrgutoeta süsteemid

Eraldiseisvad päikesepaneelid sobivad akude laadimiseks tavalise või MPPT päikesepaneeli kontrolleriga (12V, 24V ja 48V süsteem kuni 2kW).* Lingid toodetega e-poodi.
* Lingid toodetega e-poodi.
* Lingid toodetega e-poodi.
* Lingid toodetega e-poodi.

Akupakid, inverterid ja tarvikud* Lingid toodetega e-poodi.
* Lingid toodetega e-poodi.
* Lingid toodetega e-poodi.
* Lingid toodetega e-poodi.

Et meie spetsialist saaks Teiega ühendust võtta, palun täitke allolev küsitlusleht. Küsimustik ei kohusta mitte millekski kuid annab Teile esmase hinnnagu projekti mahust ja maksumusest.

1 / 2. Teie andmed

2 / 2. Projekti info

Kas ülaltoodud aadres on ka projekti aadresiks?

  • Jah
  • Ei

Kas tegu on era- või äriprojektiga?

  • Äri
  • Era

Kuhu plaanite süsteemi paigutada?

  • Olemasolevale katusele
  • Uuele katusele või ehitisele

Millal plaanite projektiga lõpetada?

1 Kuu

12+ Kuud

7 Kuud

(Vabatahtlik)


Korduma kippuvad küsimused

K. Paneelid Eestis?

Maailmas on elektriliste paneelide kasutamine levinud nii Euroopa maades, vaadake näiteks PV paneelide tootmisnäitajaid reaalajas: PV-elektritootmine Saksamaal.
kui ka USA-s. Siiski on meil talviti paneelide tootlikus olulised väiksem kui suvel, seega põhiline energia tootmine toimub veebruarist kuni novembrini. Siiski on töös mitmeid projekte ja paigaldatud paneelide kogus kasvab pidevalt. Vaadake näiteks reaalajas Eestis töötavaid päikeseelektrijaamu:
Pärnu -11.47 kWp
Rakvere - 6,25 kWp
Tõrva - 10kWp
Viljandi - 19,5kWp

K. Kas päikesepaneelid on samad mis päikseküttepaneelid ?

Ei, mitte päriselt. Kuigi mõlemad saavad energia otse päikeselt on nende tööpõhimõte täiesti erinev. Üks kogub elektrienergiat ja teine hoopis soojus energiat. Mõlemad aitavad leevendada meie fosiilsete kütuste sõltuvust, ning piisava investeeringu juures võimaldavad mõlemad süsteemid koos kasutada vaid taastuvenergiat.